שלח

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

שלחי לי

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

רוית חבשוש (חבשושית)

אנתרופולוגית הרפתקנית, צלמת גאוגרפית ומרצה חווייתית מרתקת 

 

באמצעות חיבור אמתי לבני-אדם, חוצה גבולות, תרבויות ושפה, אני לוכדת בצילומים רגעים קסומים, סיטואציות אנושיות ואווירה חווייתית, ה"מספרת סיפור" מרתק וייחודי    על תרבויות, מקומות, תופעות ואנשים.

 

אני מאמינה בצילום גאוגרפי כדרך חיים: צריך שתהיה טבועה בך רוח הרפתקנית, אהבת מסעות, סקרנות שלא יודעת גבולות וחיבור אנושי לבני אדם.

 

כאנתרופולוגית, אני נטמעת ומתנסה בתרבות המקומית עד כמה שניתן: אני מתגוררת בבתי התושבים המקומיים, מתניידת בתחבורה ציבורית (לפעמים גם בטרמפים משעשעים ולא שגרתיים...) ומאמצת את אורח החיים והמנהגים המקומיים, גם אם הם מאוד שונים ממה שאני רגילה ומכירה. אני חובבת התנסויות קולינריות כדרך להכיר וללמוד על תרבות, ומאתגרת את עצמי גם בדברים שלא ממש נחשבים עבור רובנו אכילים...

 

מלבד היכולת הטכנית, צלם גאוגרפי צריך להיות בעל יכולת להתחבר לאנשים. המצלמה הינה כלי בלבד ומה שיוצר את קסם הצילום הוא האופן הייחודי שבו רואה הצלם את סביבתו. איני מצלמת אדם מבלי לקבל אישורו. לשם כך לא חייבים לדעת את השפה המקומית או אפילו לשוחח. אפשר לתקשר באמצעות מבטים, חיוכים ואפילו תנועות ידיים. 

 

אני אוהבת ליצור קשר אישי ולהתחבר לבני אדם. בקרבה שנוצרת הם מרגישים נינוחים בנוכחותי, מכניסים אותי בטבעיות לבתיהם ושמחים לשתף אותי ברגעים אותנטיים בחייהם. אני באמת נקשרת לאנשים שאני פוגשת במהלך המסעות שלי ושומרת על קשר עם רבים מהם. מרגש אותי במיוחד לחזור לכפר קטן בקצה העולם, לפגוש שוב מכרים ותיקים ולהרגיש עד כמה העולם שלנו קטן, אינטימי ועוטף.

 

חזרה לעמוד הבית                 אל ההרצאות                צרו עימי קשר

 

כדי שתוכלו לקבל עוד עדכונים, מתכונים, טיפים וסיפורים שלא כלולים בהרצאות...