שלח

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

שלחי לי

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

סודות האבנים - תעלומות מסתוריות ופולחנים אפלים בסרדיניה 

 

האבנים מספרות את סיפורה של סרדיניה, האי הטרשי והקדום, והן ממלאות תפקיד מרכזי ובעל משמעות עמוקה בתרבות המקומית. 

 

ברחבי האי פזורים אתרים קדומים בעלי שמות מסעירים: "בתי פיות" וקברי ענקים" המזמנים הצצה לתרבויות עתיקות ופולחני קבורה מסתוריים בני אלפי שנים.

 למרות שאלו היו תרבויות חקלאיות פגאניות אשר סגדו ולטבע ומחזוריותו - הן היו מפותחות יותר ממה שאנחנו יכולים לדמיין והן הותירו אחריהן אלפני מבני אבן עצומים שגילם קרוב לגיל הפירמידות והם אפופים בתעלומה מסתורית שטרם פוענחה עד היום.

 

האבנים הן אלמנט מרכזי גם עבור האומנים המקומיים המבטאים באמצעותן את אופיו ויופיו הפראי של האי. עבור אחד מהם, האבן אינה חפץ דומם אלא בעלת נשמה עתיקה הטומנת בחובה את זיכרון היקום, והוא מפיק ממנה צלילים שמימיים מעולם פראי וקדום, אשר היו כלואים עד אז בתוכה. 

 

מלבד שרידים ארכיאולוגיים, הותירו אחריהן התרבויות הקדומות של סרדיניה עדויות נוספות המשקפות את רוחן בדמות הקרנבלים האפלים המתקיימים באי באווירה פרועה של כאוס ואקסטזה.

 

אלו שרידים של טקסי פולחן פגאניים שנועדו לפייס את האלים, אשר חוזרים על עצמם ללא שינוי במשך אלפי שנים, מהתקופה החקלאית הקדומה ועד העידן המודרני של ימינו ולוקחים אותנו למחוזות קיום שונים לחלוטין: אל עולם הרוחות, השדים, החיות והאלים. 

 

אתם מוזמנים לגלות את התעלומות המסתוריות החבויות בסרדיניה ולהכיר מקרוב את הקרנבלים האפלים שלה המזמנים הצצה לתרבויות עתיקות ופולחנים פגאניים מסתוריים בני אלפי שנים

 

 תאריכי ההרצאות מתואמים מראש.  שריינו תאריכים להרצאות עוד היום​

 

חזרה לדף הבית      חזרה להרצאות

כדי שתוכלו לקבל עוד עדכונים, מתכונים, טיפים וסיפורים שלא כלולים בהרצאות...