שלח

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

שלחי לי

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

Maramures - שער ללבה ונשמתה העתיקה של רומניה

 

 

מרמורש נחשבת כתמצית לבה ונשמתה של רומניה האותנטית אך לא פשוט להגיע אליה. כדי לבקר בחבל ארץ מבודד זה יש להיכנס במעברי ההרים הצרים ולרדת בכבישים המפותלים אל העמקים.

שם, בין שדות מרעה מנוקדי תלי מספוא מעוגלים מתגלים כפרים קטנים וציוריים ספוגי היסטוריה ומסורות עתיקות המתקיימות עד עצם היום הזה. 

 

לא במקרה קרויה מרמורש: "ארץ העץ". העץ הוא לבו הירוק והפועם של חבל ארץ זה.

כישרונם הייחודי של התושבים בגילוף העץ, מבליט את התרבות והמסורת המקומית ובא לידי ביטוי בכל מובן של חייהם: החל מכנסיות העץ היפיפיות בעלות הצריחים הגוטים המחודדים, בתי המגורים הבנויים קורות עץ ללא כל שימוש במסמרים, שערים עצומים מגולפים ידי אמן המשמשים כקמע מגן וכמובן האומנות והפולקלור המייצגים את הקשר האמיץ של תרבות מרמורש לעץ.

 

התושבים שומרים עדיין על אורח חיים מסורתי כאבות אבותיהם והביקור בכפרים עצמם מרגיש כמו מסע בזמן: ברחובות מתנהלות בנחת עגלות עץ רתומות לסוסים, בחלק מהבתים עדיין שואבים מן הבאר בחצר והתושבים לבושים בתלבושת המסורתית פוקדים בכל יום ראשון את הכנסייה, המשמשת כמרכז חברתי מרכזי בחיי הקהילה.

 

במסע זה נחווה את חיי הכפר האותנטיים בגובה העיניים: נתארח בבית חווה חקלאי מסורתי כולל ביקור מעורר תיאבון במטבח, נבקר בחתונה מקומית משעשעת ומלאת תקלות כמו סצנה מסרט של קוסטוריצה, נבקר בבית קברות מיוחד צבעוני ומלא הומור ונשתתף באירוע המרכזי ביותר בחיי הכפר: תפילת המיסה של יום ראשון בכנסייה.

 

אתם מוזמנים להצטרף להרפתקה מרגשת ולא שגרתית במקום קסום בו הזמן עצר מלכת. הזדמנות נדירה להכיר מקרוב ולחוות את חיי הכפר האותנטיים של "ארץ העץ" במלוא יופיים, עוצמתם ופשטותם.

 

 תאריכי ההרצאות מתואמים מראש.  שריינו תאריכים להרצאות עוד היום​

 

חזרה לדף הבית      חזרה להרצאות

כדי שתוכלו לקבל עוד עדכונים, מתכונים, טיפים וסיפורים שלא כלולים בהרצאות...