שלח

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

שלחי לי

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

Your message has been sent successfully

סרדיניה - אי הרועים המסתורי שנשכח מחוץ לזמן ולהיסטוריה 

 

 

לא רבים מכירים את סודותיו של האי האיטלקי שטוף השמש הממוקם בלב הים התיכון. בידודו של האי הפראי הוא שעיצב את אופיו הייחודי וכפי שתיאר הסופר לורנס במסעו בשנת 1921 "סרדיניה נותרה מחוץ לזמן ולהיסטוריה". 

למרות שמאז עברו כמעט מאה שנים אמירה זו עדיין נכונה ומסכמת את התחושה שמאחדת את כל מי שמבקר בה: סרדיניה נותרה כמו שמורת טבע שקפאה בזמן, וזה גם סוד קסמה.

 

מלבד מרחבי טבע פראי ונופים בתוליים בעלי עצמה מסחררת, סרדיניה שומרת על פשטות אותנטית ומסורות העבר העתיקות עדיין ממשיכות להתקיים כאן כחלק מחיי היומיום הפסטורליים המתנהלים בקצב נינוח משלהם.

 

את מסענו נפתח בסיור בסמטאותיה הצרות של עיר הבירה קאליארי, בין מבני אבן ספוגי זיכרונות המשלבים בין עבר והווה בהרמוניה מושלמת. שם נתנסה בטעימות קולינריות בטרטוריה משפחתית עליזה ונצפה בפסיפס מרהיב של אלפי צועדים בתלבושות מסורתיות המתקבצים מכל קצות האי לתהלוכה שמתקיימת באדיקות כבר 360 שנה.

 

במעבר חד מן החגיגות הדתיות הסוערות נמשיך אל ברבאג'יה חבל ארץ פראי ומבודד בלבו ההררי של האי. עד לא מכבר שלטו באזור פרא זה כנופיות שודדים פרועות וגם כיום הוא חושף חושף למבקרים בו את תמציתה המחוספסת של סרדיניה האותנטית.

נבקר בכפרים של רועי הצאן, צאצאיהם הקשוחים של הנוראגים ילידי האי הקדומים,  ונכיר מקרוב את אורח חייהם הקשור בקשר עז לאדמתם ולתרבותם.

 

אתם מוזמנים להצצה ייחודית במינה אל חלקת אלוהים שקפאה בזמן החושפת את תמציתה המחוספסת של סרדיניה האותנטית בחוויה רב-חושית בלתי נשכחת.

 

 תאריכי ההרצאות מתואמים מראש.  שריינו תאריכים להרצאות עוד היום​

 

חזרה לדף הבית      חזרה להרצאות

כדי שתוכלו לקבל עוד עדכונים, מתכונים, טיפים וסיפורים שלא כלולים בהרצאות...